Tiyatro4, Pulitzer Drama Finalisti “Thom Pain” oyununu sahneye taşıyor

editor
832 Görüntülenme

Adını hem ulusal hem uluslararası alanda duyduğumuz İzmir’li ekip  Tiyatro4`ün sahneleyeceği 2005 Pulitzer Ödülleri Drama Finalisti “THOM PAIN” oyunu, seyirci ile buluşmak için gün sayıyor. Alışılmışın dışında oyunları ve projeleri ile uzun süredir seyirci ile buluşan ekibin yeni oyununda Thom Pain’i televizyon ve sinemadan da tanıdığımız yetenekli oyuncu Kağan Uluca canlandırıyor. Will Eno’nun yazdığı ve Uğur Çağlayan’ın dilimize çevirdiği tek kişilik bu oyunda Kağan Uluca sahneye çıkarken oyunun yönetmenliğini  ise Derya Efe üstleniyor. 

Oyun, 7 Kasım 2019 Perşembe günü, saat 20.30’da Sahne Terminal’de ilk gösterimini yapacak.

Oyun Hakkında:

Thom Pain, korku, çocukluk, tabiat, nefret, zaman ve varoluş kavramlarına değinerek seyirciye modern insanın hikayesini sunmayı amaçlıyor. Modern insanın çöküşüne fakat yine de her şeye rağmen hayata devam edişine tanıklık edilen oyunda, çocukluğa dair anılar ve bir aşk hikayesi de oyunun çerçevesini oluşturuyor. Tek perdeden oluşan bu postdramatik metin, bir cevap almanın peşinde koşma halini değil, alınan cevapları kabullenme halini, kısacası hayatın kendisini anlatmakta. 

Gösterimler İzmir ve İstanbul’da paralel olarak devam edecek olan oyunun programı tiyatro4.com adresinden edinilebilir. 

KASIM AYI OYUN PROGRAMI 

7 KASIM ve 14 KASIM 20.30 >> Sahne Terminal İZMİR

21 KASIM 20.30 >> Theatron Yeldeğirmeni İSTANBUL

28 KASIM 20.00 >> Nazım Hikmet KM İZMİR

TİYATRO4 Hakkında:

Tiyatro4, güncel metinleri sahneye taşımayı ve yenilikçi, çağdaş, özgün oyun tasarımları ile seyirciye yeni deneyimler kazandırmayı amaçlar. Tiyatro oyunlarının yanı sıra, sosyal içerikli sanat projeleri tasarlar ve projelerinde yerel ve uluslararası işbirlikçiler ile çalışır. Her projesinde yeni sanatçılarla çoğalarak dinamik kalmayı ve kolektif bir yapıyla ortak üretimde bulunmayı hedefler.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku