Trabzon Devlet Tiyatrosu Çocuklar İçin Perde, Dedi.

akdeniz
52 Görüntülenme
Trabzon Devlet Tiyatrosu Çocuklar İçin Perde, Dedi.

Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan bir oyun daha… Bayram Yeri adlı çocuk oyunu 9 Mart 2016 Perşembe saat 19:00’da Haluk Ongan Sahnesi’nde prömiyer yaptı.

bayram yeri2Salih Yakın- İhsan Yakut’un yazdığı Uğur Keleş’in yönetip, Fatma Kum’un Yönetmen Yardımcılığı koltuğunda oturduğu oyunun, Dekor Tasarımı Hakan Dündar, Kostüm Tasarımı Ceren Karahan, Işık Tasarımı Nihat Bahar- Muharrem Boran, Müzik Emin Serdar Kurutçu, Koreografisi ise Aslı Öztürk tarafından yapılmıştır.

“Bayram Yeri” adlı çocuk oyununun konusu ise şöyle; Bayram Yeri; çocukluğumuzda panayırlarla başlayan ve sonrasında kaybolan, fuarlarla devam edip lunaparklarla daha modern bir hale gelen ‘şehirleşme serüvenini’ anlatır.

Çocukların elinden ‘yaşam alanları, oyun parkları, mutlu oyunları’ alınıp ‘keyifsiz, eğlencesiz, sadece bilgisayar oyunlarına endeksli’ bir hayat sunulunca, çocukların mücadelesi başlar.

‘İnşaatlaşmayı’ durdurmak ve en güzel günlerinin geçtiği alanları kurtarmak için büyük bir çaba sarf eden çocuklar, emeklerinin karşılığını alacaktır.

Oyunun sonunda çocuklar, kendilerinin de hakları olduğunu ve bütün bireylerin onlara saygı göstermesi gerektiğini anlatmış olacaktır.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku