Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan Çocuklara “Heidi” Müjdesi

editor
628 Görüntülenme
Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan Çocuklara  “Heidi” Müjdesi

2018-2019 Tiyatro sezonu üçüncü oyunu sadece çocukların değil yetişkinlerin de kalbini fethetmeye geliyor. Johanna SPYRİ’ nin yazdığı, Ersin AYHAN’ ın uyarlayıp yönetmenliğini yaptığı ‘HEIDI’ adlı çocuk oyununun, yönetmen yardımcılığı koltuğunda M.Ceyhun GEN oturuyor.

‘HEIDI’ adlı oyunun Dekor Tasarımı Fatih YARŞI, Kostüm Tasarım Berfin İLHAN, Işık Tasarım Muharrem BORAN, Koreografi Özgür Adam İNANÇ , Müzik Gürkan ÇAKICI tarafından yapıldı.
Oyunda Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü Elvan Saliha Karahasan, Ercan Kılıçarslan, Elvan Tibukoğlu, Gülendam Rumeysa Sağlam, Mahir Elvan, Selin Poyraz , Gürkan Erarslan, Erkan Akçelik, Ogün Kılıç, Murat Aşar, Aykut Güner , Dilek Tunç, İlknur Kukul rol alıyor. Prömiyeri ise 29 Ocak 2019 Salı 19:00’da Haluk Ongan Sahnesinde gerçekleştirilecek.

Oyunun Konusu:

Heidi’nin Alp dağlarında başlayan macera ve eğlence dolu yolculuğu teknolojinin büyülü dünyasıyla buluşuyor… Heidi henüz çok küçükken annesini ve babasını kaybeder. Teyzesi Heidi’ye bakamadığı için dedesinin yanına bırakır. Dedesi ile Alp dağlarındaki köy evinde mutluluk içinde yaşar. Bir gün teyzesi gelir ve Heidi’yi alıp Frankurt’a, zengin bir ailenin kızına arkadaşlık etmesi için götürür… Bakalım bu yolculukta Heidi’ nin çocuk kalbini ne sürprizler bekliyor?

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku