Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan Yeni Çocuk Oyunu:”Kılçık Mahallesi”

editor
696 Görüntülenme
Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan Yeni Çocuk Oyunu:”Kılçık Mahallesi”

2018-2019 sezonunda neredeyse her ay yeni bir oyunu sahneye koyan Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun yeni çocuk oyunu “Kılçık Mahallesi” geçtiğimiz günlerde seyircisiyle buluştu. 

Nilbanu ENGİNDENİZ’in yazdığı Mert HÜROL’un yönettiği ‘KILÇIK MAHALLESİ’ adlı çocuk oyunun yönetmen yardımcılığı koltuğunda Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü Elvan Saliha Karahasan otururken, oyunun Dekor Tasarımı Fatih Yarşı, Kostüm Tasarımı Ceren Karahan, Işık Tasarım Muharrem Boran, Müzik Kemal Günüç, Koreografisi ise Aslı Öztürk tarafından gerçekleştirildi. 

Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncularından Erkan Kılıçarslan, Selin Poyraz, Gürkan Erarslan, Mahir Elvan, Elvan Tibukoğlu, Efecan Baştürk, Ogün Kılıç, Erkan Akçelik, Aykut Güner, Kübra Direkli, Ezgi Memişoğlu, Yeşim Kukul ve Dilek Tunç’un rol adlığı eğlenceli ve renkli oyunun konusu ise şöyle:

Kılçık mahallesinin eğlenceli kedileri, bir dans yarışması olduğunu öğrenir ve hemen çalışmaya başlarlar. Ancak iş o kadar da kolay değildir. Mahalleye köpekler gelir ve kedileri oradan kovar. Çaresiz kediler fare fırçadan da yardım alarak köpeklerden kurtulmanın yolunu birlik içinde çalışma ile ararlar. Ancak dans yarışmasına az vakit kalmıştır. Hem köpekler hem de dans yarışması arasın da kalan kediler, bakalım ne yapacaklar?

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1