Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan Yeni Oyun: “Ben Ödüyorum”

editor
999 Görüntülenme

2018-2019 Tiyatro sezonunda Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan yeni bir oyun sahneliyor: “Ben Ödüyorum”

Yves Jamiaque’nin yazdığı Hüseyin Mevsim’in çevirisini yaptığı ‘BEN ÖDÜYORUM’ adlı oyunu Vladlen Alexandrov yönetirken, Emre Ön’de yönetmen yardımcılığı koltuğunda oturuyor.

Geçtiğimiz günlerde prömiyerini yapan ‘Ben Ödüyorum’ adlı oyunun Dekor Tasarımı Vladlen Alexandrov, Kostüm Tasarım Fatma Sarıkurt, Işık Tasarım Nihat Bahar, Koreografi Meltem Atagün, Müzik Kaan Uzuner tarafından yapıldı.
Başarılı sanatçılardan M. Ceyhun Gen, Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü Elvan Saliha Karahasan, Emre Ön, Rümeysa Gülendam Sağlam, Ogün Kılıç, Ayşe Natır ve Elif Tuğçe Balaban’ın rol adlığı yeni oyun sezon boyu sahnelenecek.

Oyunun konusu: Hayat bir tiyatrodur, tiyatro da bir hayattır düşüncesi ile yazılan oyunda, aşkta aldatılmış, yalnız ve mutsuz bir erkek, aile mutluluğu yani  “çalışır vaziyette bir aile takımı” satın almak ister. Tek kural ise bu oyunda hangi duyguların sahici hangi duyguların çakma olduğu ayırt edemeyecek duruma gelen, elemanların sözleşmesi anında iptal edilecektir. Para vererek oluşturulan kurmaca yaşamla yüzleşmenin hüzünlü ve neşeli halleri ile ‘’insan mutlu olabilir mi’’ sorusunu sorarak sorguluyor.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku