Uluslararası Michael Chekhov Atölyesi

editor
22 Görüntülenme
Uluslararası Michael Chekhov Atölyesi

Uluslararası Michael Chekhov Atölyesi ve Kumbaracı50 İşbirliğiyle Oyunculuk Atölyesi 21-25 Şubat tarihleri arasında Kumbaracı50’de

Uluslararası Michael Chekhov Hamburg Atölyesi ve Kumbaracı50’nın ortaklığıyla “Oyunculuk ve yaratıcılık sanatı” eğitim programının üçüncü modülü, Goethe Enstitüsü’nün desteğiyle, 2012 ve 2013’te gerçekleştirilen atölyelerden sonra Şubat 2015’te yine İstanbul’da.

Hırvatistan Zagrep’ten Suzana Nikolić ve Almanya Hamburg’tan Ulrich Meyer-Horsch’un yürütücülüğünde gerçeleşecek olan atölye Michael Chekhov’un oyunculuk tekniğini temel alıyor.

“Ben” aslında “Başkası” – Karakter yaratma, dönüşüm, psikolojik jestler başlığındaki atölyenin; katılımcıları Avrupa’nın pek çok farklı ülkesinden geliyor. Farklı kültürel geçmişlerin buluşması yanında “araştırmak, ilham almak, öğrenmek” için duyulan ortak istek bu atölyelerin eşsiz atmosferini oluşturuyor.

Başkası-örneğin oyundaki başka bir karakter- her zaman oyuncunun kişisel deneyimlerinin ötesindedir. Psikilojik Jest karakterin amaç ve ihtiyaçlarını ifade etmenin pratik ve fiziksel bir yoludur. Hareketlerinizle oluşturduğunuz imgelere yönelik farkındalığınızı derinlemesine bir hareket eğitimi ile birleştirmek bu modülün temelini oluşturur.

Atölyede ,Anton Chekhov’un “Martı” adlı oyunundan sahneler ve karakterler seçilerek bu sorular üzerinde çalışılacak, tam da “yerinde”, yani fiziksel aksiyon aracılığıyla araştırarak.

Toplam 5 gün ve 35 saat sürecek olan atölyenin katılım ücreti 720 TL+KDV.

25 Ocak tarihine kadar erken kayıt yaptıran katılımcılar ise 650 TL+KDV ödeyebilirler. Son başvuru tarihi ise 12 Şubat.

İngilizce gerçekleştirilecek olan atölyede, Türkçe’ye ardıl çeviri sağlanacak.

Atölye, Michael Chekhov Oyunculuk Tekniği ile profesyonel olarak ilgilenen herkese açık. Katılımcılar yalnızca bu atölyeye katılabilir ya da sonrasında “Oyunculuk ve Yaratıcılık Sanatı” Eğitim Programının diğer modüllerine katılarak programa devam edebilirler.

Detaylı bilgi ve başvuru için:
www.kumbaraci50.com

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku