Ünlü Oyuncu Serhat Kılıç Sahnede Hüngür Hüngür Ağladı
Ekranların ve sahnelerin sevilen oyuncusu Serhat Kılıç 25 yıllık sanat birikimini bir tiyatro sahnesi ile taçlandırdı. Kendi tiyatrosunu kurmanın mutluluğunu yaşayan sanatçı, göz yaşlarına hakim olamadı.

1 Nisan’da perdelerini açacak olan Sahne Ankara’nın açılışı için hazırlanan ünlü oyuncu  Serhat Kılıç, tiyatronun ilk oyunu “Tek Kişilik Şehir”i  İstanbul seyircisine oynadı.  Ayakta alkışlanan sanatçı, göz yaşlarına hakim olamadı. Kendi tiyatrosunu kurmanın en büyük hayali olduğunu belirten oyuncunun Ankara’da tiyatro okulu da bulunuyor. Asıl gönlünden geçenin mezun olan öğrencilerine iş imkanı sağlamak olduğunu söyleyen Serhat Kılıç, “Öğrencilerimin mezun olduktan sonra çalışabilecekleri bir sahneleri olmasını çok istiyordum. Sahne Ankara’nın kuruluşunun en büyük motivasyonu budur. Ben hayalimi gerçekleştirdim, tiyatroya gönül vermiş tüm meslektaşlarımın bu mutluluğu yaşamasını dilerim.” dedi.

Usta oyucu Serhat Nalbantoğlu’nun da ortağı olduğu Sahne Ankara’nın açılışına tüm Ankaralıları davet eden Kılıç, “Biz bu hayatta en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz tiyatro yapıyoruz zaten başka da bir iş de bilmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Sahne Ankara Ankara’da Fark Yaratacak
400 kişilik seyirci kapasiteli, Ankara’nın en büyük, özel tiyatro sahnesi olan Sahne Ankara, 900 metrekarelik konser, gösteri ve sergi alanıyla, ziyaretçilerine eşsiz bir kültür sanat keyfi sunuyor. 1 Nisan itibariyle birbirinden iddialı eserleri seyirci ile buluşturmanın hazırlığında olan Sahne Ankara, Çankaya’daki tek tiyatro ve konferans salonu olma özelliği de taşıyor.

Dokuz Oyunluk Tiyatro Festivali Nisan’da
Dokuz oyunluk Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapacak olan Sahne Ankara’da adeta bir sanat rüzgarı esecek. Oyuncu kadrosunda Serhat Kılıç, Benian Dönmez ve Gerçek Alnıaçık gibi başarılı oyuncuların yer aldığı “Tek Kişilik Şehir” ile 1-2 Nisan’da açılan perde, başrolünü Genco Erkal’ın oynadığı “Bir Deli’nin Hatıra Defteri” gibi kapalı gişe oynayan birbirinden iddialı oyunlar ile devam edecek. Festival; başrollerini, Serhat Nalbantoğlu, Nurşim Demir, Özlem Ersönmez, Bilal Gürdere, İrfan Kılınç gibi isimlerin paylaştığı “Terör” oyunu ile 30 Nisan’da kapanacak.

Tüm etkinlik biletleri, Sahne Ankara gişesi, Biletix online satış veya Biletix satış noktalarında…

Festival Takvimi:
1-2 Nisan “Tek Kişilik Şehir”
Serhat Kılıç, Benian Dönmez, Gerçek Alnıaçık
6-7 Nisan “Bir Delinin Hatıra Defteri”
Genco Erkal
8-9 Nisan “Güneşin Sofrasında”
Genco Erkal, Tülay Günal
10 Nisan “Basit Bir Ev Kazası”
Günay Karacaoğlu
13-14 Nisan “Anlatılan Senin Hikayendir”
Levent Üzümcü
19 Nisan “Adalet Sizsiniz”
Rutkay Aziz, Taner Barlas
20 Nisan “Topuklu Terlik Süt Yapar”
Durul Bazan, Ali İl, Mert Aykal, Yeşim Koçak, İpek Türktan Kaynak, Füsun Kostak
21-22 Nisan “Shirley”
Sumru Yavrucuk
28-29-30 Nisan “Terör”
Serhat Nalbantoğlu, Nurşim Demir, Özlem Ersönmez, Bilal Gürdere, İrfan Kılınç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here