Yeşilçam’ın usta ismi oyuncu Halit Akçatepe 79 yaşında hayatını kaybetti.

Uzun süre önce rahatsızlanarak felç geçiren usta oyuncu Halit Akçatepe İstanbul’da hayatını kaybetti. Halit Akçatepe’nin sağlık durumuyla ilgili son olarak kızı bir açıklama yapmış ve durumunun ciddi olduğunu söylemişti.

Acı haber bugün geldi; Halit Akçatepe tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Hababam Sınıfı’nın ‘Güdük Necmi’si olarak bilinen Halit Akçatepe’den az önce üzücü bir haber geldi. Uzun süredir hastanede tedavi gören Halit Akçatepe 79 yaşında hayatını kaybetti.

HALİT AKÇATEPE KİMDİR?
1 Ocak 1938’de Üsküdar’da doğan Akçatepe, ilkokulu Refik Halit Karay Mektebi’nde okur. Babası Sıtkı Akçatepe’dir. Konservatuvar eğitimi hiç almamıştır  Zamanın film yönetmenlerinden birinin, babasına “bize bir çocuk oyuncu lazım” dediği zaman, babası tülüatçı Sıtkı Bey oğlu Halit’i oynatmıştır. İlk filmini 1943’te 5 yaşındayken çekti. Daha sonra ilkokul sıralarında ders görmeye başladı. Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun oldu. 1959’da Anıtkabir’de 1,5 yıl askerlik görevini yaptı. 1972’te Tatlı Dillim filmiyle şöhreti yakaladı. 1963’te Yasak, Gündoğarken, Semaya Baktım Seni Gördüm filmlerini çekti. 1975’te Hababam Sınıfı adlı filmindeki Güdük Necmi tiplemesiyle Türk sinemasına adını yazdırmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here