Üstün Akmen Ölüm Yıldönümünde Özel Bir Geceyle Anılacak….

editor
39 Görüntülenme
Üstün Akmen Ölüm Yıldönümünde Özel Bir Geceyle Anılacak….

İzleyip yorumladığı oyunlarla yıllarca tiyatroseverlerle sahne sanatları arasında köprü kuran eleştirmen Üstün Akmen, ölüm yıldönümünde düzenlenecek tiyatro, müzik ve edebiyat dolu özel bir geceyle anılacak. Beşiktaş Belediyesi “Ustalara Saygı” toplantılarının 157.si olan etkinlik, 30 Ekim Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek.

Tiyatro sezonu boyunca hemen her akşamını bir salonda geçirerek izlediklerini yıllarca seyircilerle paylaşan, yazdığı eleştirileri daha sonra kitaplaştırarak tiyatromuzun belleğinin oluşmasına katkıda bulunan Üstün Akmen’in çok sevdiği sahne sanatlarından örnekler, şarkılar, şiirler ve keyifli anekdotlarla anılacağı “Ustalara Saygı”, Akatlar Kültür Merkezi’nde, saat 20.00’den itibaren takip edilebilecek.

Faruk Şüyün’ün hazırladığı Üstün Akmen’in “sahne aşkı”na saygı gecesine, Akmen’in daha önce defalarca izleyip yorumladığı sanatçıların yanı sıra edebiyatçı dostları da katılacak. Eleştirmenliğinin yanı sıra yazar ve müzisyen olarak da sanatla iç içe olan Üstün Akmen’in seyircilere daha yakından tanıtılacağı akşamın sunuculuğunu Gülgün Feyman üstlenecek.

“Ustalara Saygı”da Genco Erkal ve Tülay Günal piyanist Yiğit Atalay ve viyolonsel yorumcusu Deniz Doğangün, Atilla Atasoy piyanist Mine Mucur, Adil Akbaşoğlu piyanist Çelik Kasapoğlu, Hüseyin Likos piyanist Yuliya Bapova eşliğinde sahne alacaklar… Geceyi unutulmayan şarkılarla renklendirecek diğer konuklar Çiğdem Erken ve Recep Aktuğ… Selçuk Yöntem, Ataol Behramoğlu, Tamer Levent, Orhan Alkaya’nın şiirler okuyacakları etkinlikte Zihni Göktay, Atilla Dorsay, Zeynep Oral (video görüntüleriyle), Ragıp Ertuğrul, Ali Onaran da sahne alacaklar… Kaan Erkam ise Üstün Akmen gecesine bir sürprizle katılacak…

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku