Yaratıcı Çocuk İçin Yol Haritası

akdeniz
43 Görüntülenme
Yaratıcı Çocuk İçin Yol Haritası

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nden bir yenilikçi program daha. Beş oturumluk seminer dizisi ‘Çocuğu ile Büyüyenler’ yaratıcılığın çocuk gelişimindeki önemine odaklanıp anne babalara bir yol haritası çıkarıyor. İlk seminer 9 Nisan’da.

Yaratıcılık sadece sanatta değil, hayatın başka alanlarında da başarının anahtarı. Çocuklarımızdaki yaratıcılık potansiyelini ortaya çıkarmak, teşvik etmek, geliştirmek  ise bizim elimizde. Bu da ancak doğru bir yaklaşımla mümkün.

Bu  gerçeklerden yola çıkan İstanbul Modern yaratıcı bireyler yetiştirmeyi önemseyen kişisel gelişime açık ebeveynleri pedagog, psikiyatr ve eğitimcilerle bir araya getiriyor.

Çocukların eğitim ortamları, araçları, öğrenme deneyimleri, rol modelleri, alışkanlıkları ve daha birçok konunun ‘yaratıcılık’ açısından ele alınacağı ‘Çocuğu ile Büyüyenler’ veliler için bir kılavuz işlevi görecek.

haber 1

Program, beş seminerden oluşuyor. İlk seminer Yankı Yazgan’dan ‘Çocuğu ile Büyüyenler’ 9 Nisan’da psikiyatr Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın yönetiminde ‘Bir Düşünme Biçimi Olarak Yaratıcılık ve Esnek Düşünme’yle başlıyor.

Seminer dizisinin diğer oturumları ve tarihleri şöyle: Eğitim psikoloğu Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe’yle ‘Yaratıcı Öğrenme’, 30 Nisan. Eğitim bilimci Prof. Dr. Ayşe Esra Aslan’la ‘Zeka, Yetenek ve Yaratıcı Düşünme’, 7 Mayıs. Gelişim psikoloğu Prof. Dr. Gül Şendil’leÇocuk Gelişiminde Yaratıcılık Gelişimi’, 14 Mayıs. Yine Prof. Dr. Gül Şendil’le ‘Yaratıcılığın Gelişiminde Anne ve Babanın Rolü’,  4 Haziran.

Seminere kayıt yaptıran velilerin 6-10 yaş aralığındaki çocukları, Genç İstanbul Modern atölyesinden ve sergi turlarından oluşan etkinlik programına ücretsiz olarak katılabilecek.

Ücret bir seminer için 200 TL, tüm seminerler için 900 TL’dir.

Detaylı bilgi için; (212) 334 73 34 – 84 ve egitim@istanbulmodern.org

Online seminer kaydı için; http://www.istanbulmodern.org/tr

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku