Yayın Yönetmeni Demirkanlı’ya Beraat

editor
18 Görüntülenme
Yayın Yönetmeni Demirkanlı’ya Beraat

Uluslararası elmas işi ve kuyumculuk yapan şirketi sahibi H. Hilmi Bulunmaz’ın şikayeti sonrası Cumhuriyet Savcılığı’nca verilen takipsizlik kararına itiraz edilmiş, itiraz sonrası Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi yargılama kararı vermişti.

Bu karar sonrası 40. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan kamu davası bugün (26 Mart) yapılan duruşma sonrası iddia edilen suçların unsurları oluşmamış olduğundan dolayı BERAAT kararı verilmiştir.

Duruşma süresince gerçek dışı beyanlarla yargılama yapanı yanıltma girişimleri ve gerçek dışı beyanları duruşma zabıtlarına da geçirilen Bulunmaz hakkında “iftira” nedeniyle ayrıca suç duyurusunda bulunulacağı da Dergi avukatı tarafından ifade edilmiştir.

H. Hilmi Bulunmaz’ın Yayın Yönetmeni Demirkanlı hakkında yapmış olduğu çok sayıda suç duyurusu takipsizlikle sonuçlanmış, açılan kamu davaları da beraatla sonuçlanmıştır.

H. Hilmi Bulunmaz’ın tiyatro insanlarına yönelik hakaret ettiği iddiasıyla açılan davaların 12 tanesi mahkumiyetle sonuçlanmış, hakkında devam eden çok sayıda (3 tanesi yakın arkadaşı Çoşkun Büktel’le olmak üzere) kovuşturma ve her iki yakın arkadaş hakkında çok sayıda soruşturma da devam etmektedir.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku