“Düşünceden atölyeye, atölyeden oyuna, oyundan festivale 8 aylık bir yol sizi bekliyor”

GalataPerform‘un 2006 yılından beri yürüttüğü Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi’nin OYUN YAZARLIĞI ATÖLYE programı bu sene Ekim 2015-Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Oyun Yazarlığı Atölyelerinin katılımcıları Ekim ayından itibaren GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni, oyun yazarı ve yönetmen Yeşim Özsoy’la birlikte 8 aylık atölye programına başlayacaklar.

Çağdaş Tiyatro Atölyeleri kapsamında bu yıl Hollanda‘dan gelecek genç oyun yazarlarının yanı sıra Fransa, İspanya, Polonya ve Romanya’dan atölye sürecinde belirlenecek ve davet edilecek oyun yazarları ders verecektir. Atölyelerdeki eğitmenler arasında Ankara Üniversitesi Dil & Tarih – Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Beliz Güçbilmez, Sorbonne Nouvelle Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu oyuncu ve yönetmen Okan Urun ve yazar ve dramaturg Ferdi Çetin ve misafir yazarlar, yönetmenler yer alacak.

Katılımcıların atölyeler kapsamında yazdıkları oyunların arasından seçilenler, Haziran 2016‘da Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali kapsamında profesyonel tiyatrocular tarafından sergilenecek.

Başvuru için;
yenimetinyenitiyatro@galataperform adresine özgeçmişinizle birlikte en az 5 sayfa en fazla 10 sayfa olmak üzere yazdığınız bir oyun veya metinden belirlediğiniz bir bölümü 2 EKİM 2015 tarihine kadar yollayın.

Atölye programı;
Haftada 2 gün toplam 6 saat, 8 ay boyunca.

Ücret; Aylık 350 TL.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here