“Yılan Balığı Kahvaltısı”, Entropi Sahne’de!

editor
1027 Görüntülenme

Klark Kent Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Yılan Balığı Kahvaltısı”, Kasım ve Aralık’ta Kadıköy’de seyirciyle buluşacak. Oyun, 26 Kasım ve 10 Aralık Salı günleri 20:30’da, Entropi Sahne’de sahnelenecek.

Yılan Balığı Kahvaltısı, Türkiye’de ilk kez sahneleniyor. 

Oyun Hakkında:

Oyun, evin babası öldükten sonra hayatlarını yoluna koymaya çalışan iki ‘kardeş’in öyküsünü anlatıyor. 

İngiliz yazar Robert Holman, bu metni özel olarak iki aktör (Matthew Tennyson ve Andrew Sheridan) için yazmıştı. 

Holman, şöyle diyor: “Ben küçük şeyleri tercih ediyorum, karakterlerin ok ve yay yapması ya da sessizce kitap okuması gibi. Oyunlarım oyuncuların cesur olmasını gerektiriyor. Sessizce kitap okumak, avizeden aşağı sallanmaktan daha çok cesaret istiyor. Bu iki oyuncu için yazmak bana bir çeşit özgürlük veriyor (…) -ve özgür olmak benim yazma nedenim. Sanırım onlar da bu yüzden oynuyorlar.”

Oyunun dünya prömiyeri 2015’te, Londra’da yapılmıştı. Türkiye’de ise Klark Kent Tiyatrosu’nun yapımı, Ekim ayında seyirci karşısına çıktı.

Oyunun yönetmenliği de üstlenen Orkun Yeşim’e sahnede Dağhan Tektepe eşlik ediyor. Tasarımda Senta Urgan, ışık ve efektte Aslı Dinci var.

Klark Kent Tiyatrosu, daha önce de çağdaş metinlerin Türkiye’deki ilk sahnelemelerine imza atmıştı. Bunlar arasında Stephen Karam’den Ermiş’in Oğulları ve David Lindsay-Abaire’den İyi İnsanlar da vardı.

Yılan Balığı Kahvaltısı’nın Kasım ve Aralık ayı gösterimleri için biletler www.tiyatrolar.com.tr’den satın alınabilir.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku