Dün akşam (11 Mart) Oda TV, Müstehak’ın duyurdu habere dayanarak  İstanbul Devlet Tiyatroları Müdürü Zafer Kayaokay’ın görevden alındığını duyurdu.

“Devlet Tiyatroları’nda deprem” başlığıyla verilen OdaTV’nin haberini aynen aktarıyoruz

Devlet Tiyatroları’nda deprem
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Zafer Kayaokay’ı görevden aldı. Zafer Kayaokay’ın yerine Hakan Çimenser getirildi.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Zafer Kayaokay’ı görevden aldı. Zafer Kayaokay’ın yerine Hakan Çimenser getirildi.

Kültür ve Sanat gazetesi Müstehak, Twitter’da Devlet Tiyatroları’nda deprem etkisi yaratan haberi duyurdu.

İki buçuk yıldır Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevini ‘vekaleten’ yürüten Nejat Birecik, Ocak ayındaki kararla ‘asaleten’ görevini sürdürmeye başlamıştı.

Nejat Birecik’in ilk kararlarından birinin İstanbul Devlet Tiyatrosu’yla ilgili olması dikkat çekti.

Nejat Birecik ile Zafer Kayaokay, yurtdışında bir programla ilgili gündeme gelmişti. UNESCO Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) Hırvatistan Merkezi, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Vekili Necat Birecik ile İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Zafer Kayaokay’ı Türkiye’ye şikayet etmişti.

HAKAN ÇİMENSER KİMDİR
1968 yılında Tekirdağ’da doğdu. 1990’da Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’na sanatçı olarak atandı. 1994-96 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu müdürlüğü yaptı. 1996 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı. 1997-2003 yılları arasında Hacettepe Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bir çok tiyatro oyununu yönetti ve oynadı.

Kaynak: Odatv.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here