Oyuncular Sendikası: “BBT’den atılan oyuncular işlerine iade edilsin”

editor
950 Görüntülenme

Oyuncular Sendikası tarafından Bakırköy Belediye Tiyatroları’ndan gerekçe gösterilmeden işte atılan dört oyuncu ile ilgili yapılan açıklamayı okurlarımızla paylaşıyoruz:

Kamuoyunun Dikkatine,

Aralarında üyelerimizin de bulunduğu, Bakırköy Belediye Tiyatroları oyuncusu dört meslektaşımız ve bir idari personelin işten çıkarılma süreçleri ile ilgili Oyuncular Sendikası olarak aşağıdaki bilgilendirmeyi paylaşıyoruz. 20.05.2019 tarihinde tarafımıza ulaşan bilgiler sonucunda meslektaşlarımızın herhangi bir hak kaybına uğramamaları adına hem Bakırköy Belediye Tiyatroları yönetimi hem de Bakırköy Belediye Başkanı nezdinde temaslar kurarak konuyla ilgili bilgi almaya çalıştık, Oyuncular Sendikası olarak meslektaşlarımızın işe iade edilmesi taleplerimizi ilettik. 

28.05.2019 tarihinde sendika ofisimizde, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve sendika avukatımızın da katılımıyla, sözleşmeleri yenilenmeyerek, bir gerekçe gösterilmeden fiilen işten çıkartılan meslektaşlarımızla bir toplantı yaparak kendilerini olası tüm durumlar ve hukuki süreçler hakkında bilgilendirdik. 10.06.2019 tarihi itibariyle meslektaşlarımızın durumu ile ilgili hala olumlu bir yanıt beklemekteyiz.

Bir sanat kurumunda işten çıkartmaların kanuni gerekçeler olmaksızın, keyfi şekilde gerçekleşmesini kabul etmiyor, yakıştıramıyoruz. Meslektaşlarımızın sözleşmelerinin yenilenmesini ve işlerine iade edilmelerini umuyor ve talep ediyoruz.

Saygılarımızla,

Oyuncular Sendikası

 

İlgili haberimiz: https://www.tiyatrodergisi.com.tr/bakirkoy-belediye-tiyatrolarindan-atilan-oyuncular-icin-imza-kampanyasi.html

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku